Income Breakdown
| TV Revenue | $2.0M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $168K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $891K |
| Staff Wages | $0 |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $729K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2031 |
$2.2M |
$1.6M |
$588K |
$37.3M |
| Feb 2031 |
$2.5M |
$1.5M |
$938K |
$36.7M |
| Jan 2031 |
$3.1M |
$1.5M |
$1.6M |
$35.7M |
| Dec 2030 |
$2.5M |
$1.5M |
$949K |
$34.1M |
| Nov 2030 |
$2.5M |
$1.5M |
$994K |
$33.2M |
| Oct 2030 |
$2.5M |
$1.5M |
$950K |
$32.2M |
| Sep 2030 |
$2.4M |
$1.6M |
$868K |
$31.2M |
| Aug 2030 |
$2.2M |
$1.6M |
$613K |
$30.4M |
| Jul 2030 |
$2.2M |
$1.6M |
$584K |
$29.7M |
| Jun 2030 |
$2.1M |
$1.6M |
$597K |
$29.2M |
| May 2030 |
$2.2M |
$1.5M |
$611K |
$28.6M |
| Apr 2030 |
$2.1M |
$1.5M |
$591K |
$27.9M |