Income Breakdown
| TV Revenue | $1.5M |
| TV Placement Bonus | $153K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $71K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.8M |
| Staff Wages | $65K |
| Transfer Amortization | $170K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $808K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$17.5M |
$3.8M |
$13.7M |
$55.9M |
| Aug 2028 |
$2.1M |
$3.8M |
$-1.7M |
$42.0M |
| Jul 2028 |
$7.1M |
$5.0M |
$2.1M |
$43.5M |
| Jun 2028 |
$4.3M |
$4.3M |
$-6K |
$42.1M |
| May 2028 |
$1.9M |
$4.8M |
$-3.0M |
$42.0M |
| Apr 2028 |
$7.8M |
$4.4M |
$3.4M |
$44.8M |
| Mar 2028 |
$8.1M |
$5.0M |
$3.1M |
$41.2M |
| Feb 2028 |
$10.9M |
$5.2M |
$5.7M |
$37.9M |
| Jan 2028 |
$5.7M |
$5.1M |
$569K |
$32.1M |
| Dec 2027 |
$13.9M |
$5.9M |
$8.0M |
$31.3M |
| Nov 2027 |
$8.3M |
$5.9M |
$2.4M |
$23.2M |
| Oct 2027 |
$7.4M |
$5.6M |
$1.9M |
$20.7M |