Income Breakdown
| TV Revenue | $2.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $125K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $126K |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $321K |
| Staff Wages | $12K |
| Transfer Amortization | $750 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $639K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$2.5M |
$973K |
$1.5M |
$8.2M |
| Dec 2028 |
$1.9M |
$970K |
$927K |
$6.7M |
| Nov 2028 |
$1.9M |
$967K |
$944K |
$5.8M |
| Oct 2028 |
$1.9M |
$1.1M |
$817K |
$4.8M |
| Sep 2028 |
$1.9M |
$1.0M |
$911K |
$4.0M |
| Aug 2028 |
$1.9M |
$1.1M |
$815K |
$3.1M |
| Jul 2028 |
$2.8M |
$1.0M |
$1.8M |
$2.3M |
| Jun 2028 |
$2.0M |
$1.0M |
$926K |
$551K |
| May 2028 |
$1.9M |
$587K |
$1.4M |
$-375K |
| Apr 2028 |
$859K |
$482K |
$377K |
$-1.7M |
| Mar 2028 |
$1.5M |
$481K |
$987K |
$-2.1M |
| Feb 2028 |
$1.0M |
$538K |
$474K |
$-3.1M |