Income Breakdown
| TV Revenue | $435K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $51K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $20K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $839K |
| Staff Wages | $62K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $2K |
| Facility Maintenance | $300K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2027 |
$507K |
$1.2M |
$-697K |
$6.5M |
| Jan 2027 |
$658K |
$1.2M |
$-533K |
$7.2M |
| Dec 2026 |
$200K |
$1.1M |
$-867K |
$7.7M |
| Nov 2026 |
$154K |
$1.1M |
$-919K |
$8.6M |
| Oct 2026 |
$49K |
$1.2M |
$-1.1M |
$9.5M |
| Sep 2026 |
$45K |
$857K |
$-812K |
$10.6M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$11.4M |