Income Breakdown
| TV Revenue | $516K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $34K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $11K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $514K |
| Staff Wages | $18K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $122K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $25K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2028 |
$561K |
$679K |
$-119K |
$-8.4M |
| Jul 2028 |
$502K |
$601K |
$-99K |
$-8.3M |
| Jun 2028 |
$628K |
$695K |
$-68K |
$-8.2M |
| May 2028 |
$186K |
$649K |
$-463K |
$-8.1M |
| Apr 2028 |
$151K |
$600K |
$-449K |
$-7.7M |
| Mar 2028 |
$39K |
$672K |
$-634K |
$-7.2M |
| Feb 2028 |
$32K |
$410K |
$-378K |
$-6.6M |
| Jan 2028 |
$364K |
$796K |
$-432K |
$-6.2M |
| Dec 2027 |
$32K |
$462K |
$-430K |
$-5.8M |
| Nov 2027 |
$32K |
$455K |
$-423K |
$-5.4M |
| Oct 2027 |
$32K |
$496K |
$-464K |
$-4.9M |
| Sep 2027 |
$43K |
$459K |
$-416K |
$-4.5M |