Income Breakdown
| TV Revenue | $5.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.4M |
| Staff Wages | $52K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $693K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Oct 2027 |
$5.3M |
$4.2M |
$1.2M |
$18.5M |
| Sep 2027 |
$5.4M |
$3.6M |
$1.8M |
$17.3M |
| Aug 2027 |
$5.3M |
$3.6M |
$1.7M |
$15.6M |
| Jul 2027 |
$5.2M |
$3.7M |
$1.5M |
$13.9M |
| Jun 2027 |
$5.2M |
$3.7M |
$1.4M |
$12.3M |
| May 2027 |
$5.1M |
$4.0M |
$1.1M |
$10.9M |
| Apr 2027 |
$5.7M |
$3.7M |
$2.0M |
$9.8M |
| Mar 2027 |
$5.8M |
$3.6M |
$2.1M |
$7.8M |
| Feb 2027 |
$5.8M |
$3.4M |
$2.4M |
$5.7M |
| Jan 2027 |
$5.4M |
$2.8M |
$2.6M |
$3.3M |
| Dec 2026 |
$2.2M |
$3.0M |
$-765K |
$706K |
| Nov 2026 |
$2.5M |
$3.0M |
$-523K |
$1.5M |