Income Breakdown
| TV Revenue | $6.8M |
| TV Placement Bonus | $1.4M |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $486K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $863K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $17.8M |
| Staff Wages | $60K |
| Transfer Amortization | $854K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $727K |
| Facility Maintenance | $1.1M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$12.6M |
$20.6M |
$-8.0M |
$109.9M |
| Dec 2028 |
$11.9M |
$20.5M |
$-8.6M |
$117.0M |
| Nov 2028 |
$13.3M |
$20.9M |
$-7.7M |
$124.8M |
| Oct 2028 |
$10.6M |
$22.0M |
$-11.3M |
$131.6M |
| Sep 2028 |
$11.9M |
$18.8M |
$-6.9M |
$142.1M |
| Aug 2028 |
$8.6M |
$15.1M |
$-6.4M |
$148.2M |
| Jul 2028 |
$15.7M |
$23.3M |
$-7.7M |
$153.7M |
| Jun 2028 |
$53.9M |
$23.2M |
$30.7M |
$160.5M |
| May 2028 |
$9.5M |
$21.0M |
$-11.6M |
$129.0M |
| Apr 2028 |
$15.2M |
$24.3M |
$-9.1M |
$139.7M |
| Mar 2028 |
$15.2M |
$20.1M |
$-4.8M |
$147.9M |
| Feb 2028 |
$9.2M |
$20.1M |
$-10.9M |
$151.9M |