Income Breakdown
| TV Revenue | $1.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $426K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.7M |
| Staff Wages | $29K |
| Transfer Amortization | $44K |
| Debt Interest | $178K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $175K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$2.1M |
$4.0M |
$-2.0M |
$-19.4M |
| Dec 2028 |
$2.4M |
$2.8M |
$-440K |
$-17.5M |
| Nov 2028 |
$2.1M |
$2.9M |
$-784K |
$-17.1M |
| Oct 2028 |
$2.4M |
$2.9M |
$-549K |
$-16.3M |
| Sep 2028 |
$1.9M |
$3.2M |
$-1.3M |
$-15.8M |
| Aug 2028 |
$1.9M |
$5.1M |
$-3.2M |
$-14.6M |
| Jul 2028 |
$1.9M |
$2.3M |
$-449K |
$-11.5M |
| Jun 2028 |
$2.1M |
$2.4M |
$-386K |
$-11.0M |
| May 2028 |
$2.1M |
$2.8M |
$-732K |
$-10.7M |
| Apr 2028 |
$2.1M |
$2.6M |
$-530K |
$-10.0M |
| Mar 2028 |
$2.1M |
$2.6M |
$-486K |
$-9.5M |
| Feb 2028 |
$1.9M |
$2.7M |
$-839K |
$-9.1M |