Income Breakdown
| TV Revenue | $3.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $207K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.1M |
| Staff Wages | $94K |
| Transfer Amortization | $50K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $682K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Apr 2027 |
$3.4M |
$2.9M |
$461K |
$1.7M |
| Mar 2027 |
$3.5M |
$3.0M |
$530K |
$1.2M |
| Feb 2027 |
$1.5M |
$2.6M |
$-1.0M |
$582K |
| Jan 2027 |
$1.5M |
$2.7M |
$-1.2M |
$1.6M |
| Dec 2026 |
$1.5M |
$2.7M |
$-1.2M |
$2.7M |
| Nov 2026 |
$1.6M |
$2.8M |
$-1.2M |
$3.9M |
| Oct 2026 |
$1.7M |
$3.6M |
$-1.9M |
$5.0M |
| Sep 2026 |
$394K |
$1.2M |
$-850K |
$6.9M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$10.2M |