Income Breakdown
| TV Revenue | $3.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $211K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.7M |
| Staff Wages | $21K |
| Transfer Amortization | $73K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $753K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$3.6M |
$4.6M |
$-994K |
$11.2M |
| Jul 2029 |
$3.9M |
$4.8M |
$-876K |
$12.1M |
| Jun 2029 |
$3.6M |
$4.6M |
$-992K |
$12.9M |
| May 2029 |
$3.6M |
$5.4M |
$-1.8M |
$13.9M |
| Apr 2029 |
$3.9M |
$4.8M |
$-850K |
$15.5M |
| Mar 2029 |
$3.5M |
$3.3M |
$239K |
$16.3M |
| Feb 2029 |
$6.4M |
$3.3M |
$3.1M |
$16.0M |
| Jan 2029 |
$6.0M |
$3.5M |
$2.6M |
$13.5M |
| Dec 2028 |
$3.5M |
$4.9M |
$-1.4M |
$10.8M |
| Nov 2028 |
$3.8M |
$4.4M |
$-582K |
$12.2M |
| Oct 2028 |
$3.5M |
$5.7M |
$-2.2M |
$12.7M |
| Sep 2028 |
$3.5M |
$4.3M |
$-756K |
$14.9M |