Income Breakdown
| TV Revenue | $4.9M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $542K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $9.6M |
| Staff Wages | $34K |
| Transfer Amortization | $362K |
| Debt Interest | $198K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $195K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$5.5M |
$10.4M |
$-4.9M |
$-35.2M |
| Nov 2028 |
$5.5M |
$10.9M |
$-5.4M |
$-30.7M |
| Oct 2028 |
$5.4M |
$11.4M |
$-6.0M |
$-25.6M |
| Sep 2028 |
$6.0M |
$9.7M |
$-3.7M |
$-20.0M |
| Aug 2028 |
$6.1M |
$10.2M |
$-4.1M |
$-16.6M |
| Jul 2028 |
$7.0M |
$8.2M |
$-1.2M |
$-12.9M |
| Jun 2028 |
$18.7M |
$8.8M |
$9.9M |
$-11.3M |
| May 2028 |
$6.4M |
$9.4M |
$-3.0M |
$-21.6M |
| Apr 2028 |
$6.0M |
$17.6M |
$-11.6M |
$-18.9M |
| Mar 2028 |
$6.0M |
$10.3M |
$-4.4M |
$-7.7M |
| Feb 2028 |
$43.2M |
$12.1M |
$31.2M |
$-3.6M |
| Jan 2028 |
$5.3M |
$10.0M |
$-4.6M |
$-21.7M |