Income Breakdown
| TV Revenue | $451K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $11K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $9K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $566K |
| Staff Wages | $35K |
| Transfer Amortization | $2K |
| Debt Interest | $46K |
| Loan Fees (Out) | $3K |
| Facility Maintenance | $95K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2027 |
$471K |
$746K |
$-275K |
$-4.7M |
| Jul 2027 |
$582K |
$734K |
$-152K |
$-4.4M |
| Jun 2027 |
$478K |
$747K |
$-270K |
$-4.2M |
| May 2027 |
$114K |
$740K |
$-626K |
$-4.0M |
| Apr 2027 |
$114K |
$737K |
$-623K |
$-3.4M |
| Mar 2027 |
$45K |
$690K |
$-645K |
$-2.7M |
| Feb 2027 |
$41K |
$638K |
$-597K |
$-2.1M |
| Jan 2027 |
$1.1M |
$742K |
$321K |
$-1.5M |
| Dec 2026 |
$42K |
$665K |
$-624K |
$-1.8M |
| Nov 2026 |
$41K |
$659K |
$-618K |
$-1.2M |
| Oct 2026 |
$82K |
$891K |
$-810K |
$-581K |
| Sep 2026 |
$41K |
$495K |
$-454K |
$227K |