Income Breakdown
| TV Revenue | $1.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $486K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.2M |
| Staff Wages | $27K |
| Transfer Amortization | $11K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $819K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$1.9M |
$3.0M |
$-1.1M |
$44.2M |
| Jul 2029 |
$2.0M |
$3.3M |
$-1.3M |
$45.2M |
| Jun 2029 |
$2.0M |
$3.9M |
$-1.9M |
$46.5M |
| May 2029 |
$2.0M |
$4.9M |
$-3.0M |
$48.5M |
| Apr 2029 |
$2.0M |
$4.1M |
$-2.1M |
$51.4M |
| Mar 2029 |
$2.2M |
$3.8M |
$-1.7M |
$53.6M |
| Feb 2029 |
$2.1M |
$4.0M |
$-1.9M |
$55.2M |
| Jan 2029 |
$2.6M |
$4.0M |
$-1.4M |
$57.2M |
| Dec 2028 |
$2.0M |
$3.7M |
$-1.6M |
$58.6M |
| Nov 2028 |
$2.0M |
$3.9M |
$-1.8M |
$60.2M |
| Oct 2028 |
$2.0M |
$4.2M |
$-2.2M |
$62.0M |
| Sep 2028 |
$5.9M |
$3.3M |
$2.6M |
$64.3M |