Income Breakdown
| TV Revenue | $4.4M |
| TV Placement Bonus | $437K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $133K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $5.3M |
| Staff Wages | $42K |
| Transfer Amortization | $175K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $852K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$6.0M |
$6.4M |
$-407K |
$61.2M |
| Dec 2028 |
$4.5M |
$6.4M |
$-1.9M |
$61.5M |
| Nov 2028 |
$4.5M |
$6.2M |
$-1.7M |
$63.2M |
| Oct 2028 |
$4.5M |
$6.5M |
$-2.0M |
$64.7M |
| Sep 2028 |
$4.0M |
$6.4M |
$-2.3M |
$66.5M |
| Aug 2028 |
$4.4M |
$5.8M |
$-1.4M |
$68.7M |
| Jul 2028 |
$10.7M |
$7.1M |
$3.6M |
$69.9M |
| Jun 2028 |
$13.6M |
$5.4M |
$8.2M |
$66.1M |
| May 2028 |
$4.4M |
$8.5M |
$-4.1M |
$57.7M |
| Apr 2028 |
$4.3M |
$6.2M |
$-1.9M |
$61.7M |
| Mar 2028 |
$4.3M |
$5.6M |
$-1.3M |
$63.4M |
| Feb 2028 |
$5.0M |
$5.2M |
$-245K |
$64.5M |