Income Breakdown
| TV Revenue | $3.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $168K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $64K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.6M |
| Staff Wages | $38K |
| Transfer Amortization | $5K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $887K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2028 |
$3.6M |
$2.6M |
$1.1M |
$76.7M |
| Jul 2028 |
$3.9M |
$2.7M |
$1.1M |
$75.6M |
| Jun 2028 |
$10.4M |
$2.4M |
$8.0M |
$74.5M |
| May 2028 |
$3.8M |
$3.7M |
$82K |
$66.5M |
| Apr 2028 |
$3.8M |
$3.0M |
$767K |
$66.4M |
| Mar 2028 |
$3.8M |
$3.5M |
$308K |
$65.6M |
| Feb 2028 |
$4.0M |
$3.0M |
$943K |
$65.3M |
| Jan 2028 |
$8.4M |
$3.1M |
$5.3M |
$64.4M |
| Dec 2027 |
$11.8M |
$3.3M |
$8.5M |
$59.0M |
| Nov 2027 |
$11.9M |
$3.2M |
$8.7M |
$50.5M |
| Oct 2027 |
$7.7M |
$3.5M |
$4.2M |
$41.8M |
| Sep 2027 |
$22.5M |
$2.6M |
$19.8M |
$37.6M |