Income Breakdown
| TV Revenue | $4.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $112K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $117K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $710K |
| Staff Wages | $73K |
| Transfer Amortization | $6K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $14K |
| Facility Maintenance | $809K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2027 |
$4.7M |
$1.6M |
$3.1M |
$64.1M |
| Jan 2027 |
$12.2M |
$1.5M |
$10.7M |
$61.0M |
| Dec 2026 |
$5.4M |
$1.2M |
$4.2M |
$50.3M |
| Nov 2026 |
$4.9M |
$1.2M |
$3.7M |
$46.0M |
| Oct 2026 |
$2.5M |
$1.1M |
$1.4M |
$42.3M |
| Sep 2026 |
$38.9M |
$829K |
$38.0M |
$40.9M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$3.2M |