Income Breakdown
| TV Revenue | $5.8M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $426K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $5K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $8.5M |
| Staff Wages | $55K |
| Transfer Amortization | $227K |
| Debt Interest | $79K |
| Loan Fees (Out) | $81K |
| Facility Maintenance | $215K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$6.3M |
$9.2M |
$-2.9M |
$-14.9M |
| Nov 2028 |
$6.3M |
$9.1M |
$-2.8M |
$-12.2M |
| Oct 2028 |
$7.4M |
$11.1M |
$-3.7M |
$-9.6M |
| Sep 2028 |
$6.7M |
$10.5M |
$-3.8M |
$-6.1M |
| Aug 2028 |
$7.4M |
$8.6M |
$-1.2M |
$-2.6M |
| Jul 2028 |
$6.3M |
$7.8M |
$-1.5M |
$-1.6M |
| Jun 2028 |
$31.3M |
$8.6M |
$22.6M |
$-323K |
| May 2028 |
$6.4M |
$10.4M |
$-3.9M |
$-23.2M |
| Apr 2028 |
$6.5M |
$12.3M |
$-5.9M |
$-19.5M |
| Mar 2028 |
$6.5M |
$9.1M |
$-2.6M |
$-13.9M |
| Feb 2028 |
$12.1M |
$9.5M |
$2.6M |
$-11.4M |
| Jan 2028 |
$6.3M |
$9.4M |
$-3.1M |
$-14.2M |