Income Breakdown
| TV Revenue | $2.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $125K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $165K |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $755K |
| Staff Wages | $25K |
| Transfer Amortization | $45K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $658K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$2.8M |
$1.5M |
$1.3M |
$7.9M |
| Dec 2028 |
$2.1M |
$1.4M |
$647K |
$6.5M |
| Nov 2028 |
$2.1M |
$1.6M |
$541K |
$5.8M |
| Oct 2028 |
$2.1M |
$1.7M |
$424K |
$5.3M |
| Sep 2028 |
$2.1M |
$1.4M |
$752K |
$4.8M |
| Aug 2028 |
$2.8M |
$1.7M |
$1.1M |
$4.0M |
| Jul 2028 |
$2.2M |
$1.8M |
$437K |
$2.8M |
| Jun 2028 |
$2.0M |
$1.4M |
$555K |
$2.4M |
| May 2028 |
$2.0M |
$1.6M |
$446K |
$1.8M |
| Apr 2028 |
$2.0M |
$1.4M |
$597K |
$1.3M |
| Mar 2028 |
$2.3M |
$1.4M |
$846K |
$706K |
| Feb 2028 |
$2.2M |
$2.0M |
$146K |
$-183K |