Income Breakdown
| TV Revenue | $237K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $8K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $287K |
| Staff Wages | $57K |
| Transfer Amortization | $2K |
| Debt Interest | $4K |
| Loan Fees (Out) | $50K |
| Facility Maintenance | $115K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2027 |
$246K |
$515K |
$-269K |
$-801K |
| Jan 2027 |
$241K |
$485K |
$-244K |
$-534K |
| Dec 2026 |
$1.1M |
$485K |
$570K |
$-292K |
| Nov 2026 |
$73K |
$570K |
$-497K |
$-864K |
| Oct 2026 |
$68K |
$1.0M |
$-946K |
$-368K |
| Sep 2026 |
$66K |
$423K |
$-357K |
$576K |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$1.0M |