Income Breakdown
| TV Revenue | $2.4M |
| TV Placement Bonus | $241K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $151K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $14K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $548K |
| Staff Wages | $4K |
| Transfer Amortization | $118K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $721K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$3.1M |
$1.4M |
$1.7M |
$44.6M |
| Jul 2029 |
$9.0M |
$1.3M |
$7.7M |
$42.8M |
| Jun 2029 |
$3.0M |
$1.3M |
$1.7M |
$36.2M |
| May 2029 |
$3.1M |
$1.3M |
$1.8M |
$34.4M |
| Apr 2029 |
$2.6M |
$1.6M |
$1.1M |
$32.4M |
| Mar 2029 |
$2.6M |
$1.4M |
$1.2M |
$31.3M |
| Feb 2029 |
$2.7M |
$1.9M |
$836K |
$32.1M |
| Jan 2029 |
$3.4M |
$1.3M |
$2.1M |
$33.7M |
| Dec 2028 |
$3.1M |
$1.2M |
$1.8M |
$31.6M |
| Nov 2028 |
$3.1M |
$1.2M |
$1.9M |
$29.8M |
| Oct 2028 |
$2.4M |
$1.2M |
$1.2M |
$27.9M |
| Sep 2028 |
$5.6M |
$1.0M |
$4.6M |
$26.7M |