Income Breakdown
| TV Revenue | $1.0M |
| TV Placement Bonus | $103K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $61K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $439 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $591K |
| Staff Wages | $17K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $62K |
| Loan Fees (Out) | $38K |
| Facility Maintenance | $155K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2029 |
$1.6M |
$863K |
$753K |
$-6.0M |
| Jun 2029 |
$995K |
$824K |
$171K |
$-6.7M |
| May 2029 |
$1.1M |
$869K |
$221K |
$-6.9M |
| Apr 2029 |
$881K |
$847K |
$34K |
$-7.1M |
| Mar 2029 |
$1.3M |
$800K |
$508K |
$-7.2M |
| Feb 2029 |
$1.4M |
$780K |
$658K |
$-7.7M |
| Jan 2029 |
$1.3M |
$1.2M |
$149K |
$-8.3M |
| Dec 2028 |
$1.7M |
$796K |
$947K |
$-8.5M |
| Nov 2028 |
$1.3M |
$804K |
$506K |
$-9.4M |
| Oct 2028 |
$1.3M |
$1.1M |
$261K |
$-9.9M |
| Sep 2028 |
$1.3M |
$815K |
$483K |
$-10.2M |
| Aug 2028 |
$1.3M |
$832K |
$480K |
$-10.7M |