Income Breakdown
| TV Revenue | $1.0M |
| TV Placement Bonus | $102K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $109K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.1M |
| Staff Wages | $26K |
| Transfer Amortization | $10K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $17K |
| Facility Maintenance | $105K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$1.3M |
$1.3M |
$80K |
$790K |
| Dec 2028 |
$1.4M |
$1.2M |
$121K |
$700K |
| Nov 2028 |
$1.4M |
$1.2M |
$149K |
$569K |
| Oct 2028 |
$1.5M |
$1.4M |
$168K |
$410K |
| Sep 2028 |
$3.6M |
$1.2M |
$2.4M |
$232K |
| Aug 2028 |
$2.6M |
$1.1M |
$1.5M |
$-2.1M |
| Jul 2028 |
$7.0M |
$1.3M |
$5.7M |
$-3.6M |
| Jun 2028 |
$1.8M |
$1.1M |
$684K |
$-8.9M |
| May 2028 |
$1.4M |
$1.2M |
$191K |
$-9.6M |
| Apr 2028 |
$1.4M |
$1.1M |
$265K |
$-9.8M |
| Mar 2028 |
$1.4M |
$1.3M |
$78K |
$-10.0M |
| Feb 2028 |
$1.2M |
$1.3M |
$-107K |
$-10.1M |