Income Breakdown
| TV Revenue | $3.9M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $207K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.7M |
| Staff Wages | $23K |
| Transfer Amortization | $37K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $816K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$4.1M |
$3.5M |
$580K |
$42.7M |
| Nov 2028 |
$4.1M |
$3.4M |
$618K |
$42.1M |
| Oct 2028 |
$4.1M |
$3.3M |
$766K |
$41.5M |
| Sep 2028 |
$4.1M |
$3.2M |
$954K |
$40.6M |
| Aug 2028 |
$4.4M |
$3.6M |
$759K |
$39.7M |
| Jul 2028 |
$4.2M |
$3.0M |
$1.2M |
$38.9M |
| Jun 2028 |
$9.4M |
$2.8M |
$6.6M |
$37.6M |
| May 2028 |
$4.0M |
$3.0M |
$1.0M |
$31.0M |
| Apr 2028 |
$4.0M |
$2.8M |
$1.2M |
$29.9M |
| Mar 2028 |
$4.0M |
$3.1M |
$834K |
$28.7M |
| Feb 2028 |
$4.0M |
$3.2M |
$791K |
$27.8M |
| Jan 2028 |
$4.6M |
$3.4M |
$1.2M |
$27.0M |