Income Breakdown
| TV Revenue | $3.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $88K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $241K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $823K |
| Staff Wages | $22K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $60K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2028 |
$3.6M |
$904K |
$2.7M |
$840K |
| Jul 2028 |
$4.0M |
$910K |
$3.0M |
$-1.9M |
| Jun 2028 |
$1.5M |
$948K |
$601K |
$-4.9M |
| May 2028 |
$1.6M |
$962K |
$622K |
$-5.5M |
| Apr 2028 |
$583K |
$966K |
$-383K |
$-6.1M |
| Mar 2028 |
$537K |
$937K |
$-401K |
$-5.8M |
| Feb 2028 |
$359K |
$779K |
$-420K |
$-5.4M |
| Jan 2028 |
$1.7M |
$897K |
$841K |
$-4.9M |
| Dec 2027 |
$362K |
$658K |
$-297K |
$-5.8M |
| Nov 2027 |
$361K |
$636K |
$-276K |
$-5.5M |
| Oct 2027 |
$365K |
$704K |
$-340K |
$-5.2M |
| Sep 2027 |
$370K |
$935K |
$-565K |
$-4.9M |