Income Breakdown
| TV Revenue | $128K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $8K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $498K |
| Staff Wages | $15K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $128K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $85K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$136K |
$726K |
$-590K |
$-8.8M |
| Aug 2028 |
$135K |
$571K |
$-436K |
$-8.2M |
| Jul 2028 |
$134K |
$541K |
$-407K |
$-7.8M |
| Jun 2028 |
$27K |
$499K |
$-472K |
$-7.4M |
| May 2028 |
$25K |
$714K |
$-690K |
$-6.9M |
| Apr 2028 |
$24K |
$476K |
$-451K |
$-6.2M |
| Mar 2028 |
$24K |
$364K |
$-340K |
$-5.8M |
| Feb 2028 |
$24K |
$377K |
$-353K |
$-5.5M |
| Jan 2028 |
$24K |
$594K |
$-569K |
$-5.1M |
| Dec 2027 |
$162K |
$369K |
$-208K |
$-4.5M |
| Nov 2027 |
$25K |
$364K |
$-339K |
$-4.3M |
| Oct 2027 |
$5K |
$403K |
$-398K |
$-4.0M |