Income Breakdown
| TV Revenue | $1.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $54K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.3M |
| Staff Wages | $23K |
| Transfer Amortization | $170K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $16K |
| Facility Maintenance | $628K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$1.5M |
$2.1M |
$-605K |
$20.3M |
| Aug 2028 |
$3.5M |
$2.0M |
$1.4M |
$20.7M |
| Jul 2028 |
$6.8M |
$1.8M |
$5.0M |
$25.0M |
| Jun 2028 |
$3.4M |
$2.3M |
$1.1M |
$20.0M |
| May 2028 |
$3.4M |
$2.2M |
$1.2M |
$18.9M |
| Apr 2028 |
$3.5M |
$1.8M |
$1.7M |
$17.7M |
| Mar 2028 |
$3.5M |
$1.8M |
$1.7M |
$15.9M |
| Feb 2028 |
$5.2M |
$1.9M |
$3.3M |
$14.2M |
| Jan 2028 |
$3.7M |
$2.2M |
$1.5M |
$11.2M |
| Dec 2027 |
$3.6M |
$2.5M |
$1.1M |
$9.7M |
| Nov 2027 |
$3.6M |
$2.0M |
$1.6M |
$8.5M |
| Oct 2027 |
$3.5M |
$2.3M |
$1.3M |
$6.9M |