Income Breakdown
| TV Revenue | $1.8M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $135K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.5M |
| Staff Wages | $11K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $662K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$2.0M |
$2.1M |
$-107K |
$1.8M |
| Jul 2029 |
$1.9M |
$2.0M |
$-36K |
$1.9M |
| Jun 2029 |
$3.0M |
$2.0M |
$1.0M |
$1.9M |
| May 2029 |
$2.0M |
$2.0M |
$-13K |
$894K |
| Apr 2029 |
$2.0M |
$2.0M |
$-55K |
$907K |
| Mar 2029 |
$2.1M |
$2.0M |
$105K |
$962K |
| Feb 2029 |
$2.0M |
$1.8M |
$187K |
$857K |
| Jan 2029 |
$1.8M |
$2.2M |
$-394K |
$670K |
| Dec 2028 |
$2.0M |
$2.2M |
$-239K |
$1.1M |
| Nov 2028 |
$2.0M |
$2.2M |
$-276K |
$1.3M |
| Oct 2028 |
$2.0M |
$2.8M |
$-803K |
$1.6M |
| Sep 2028 |
$2.0M |
$2.7M |
$-642K |
$2.4M |