Income Breakdown
| TV Revenue | $1.8M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $146K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $579K |
| Staff Wages | $19K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $1K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $85K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2029 |
$2.0M |
$684K |
$1.3M |
$-240K |
| Feb 2029 |
$2.0M |
$680K |
$1.3M |
$-1.5M |
| Jan 2029 |
$2.9M |
$881K |
$2.0M |
$-2.8M |
| Dec 2028 |
$2.0M |
$771K |
$1.2M |
$-4.9M |
| Nov 2028 |
$2.0M |
$762K |
$1.3M |
$-6.1M |
| Oct 2028 |
$2.0M |
$774K |
$1.3M |
$-7.4M |
| Sep 2028 |
$2.0M |
$790K |
$1.2M |
$-8.6M |
| Aug 2028 |
$2.0M |
$873K |
$1.1M |
$-9.9M |
| Jul 2028 |
$2.0M |
$972K |
$1.1M |
$-11.0M |
| Jun 2028 |
$811K |
$1.0M |
$-201K |
$-12.1M |
| May 2028 |
$808K |
$1.2M |
$-347K |
$-11.9M |
| Apr 2028 |
$909K |
$983K |
$-74K |
$-11.5M |