Income Breakdown
| TV Revenue | $3.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $109K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.1M |
| Staff Wages | $72K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $179K |
| Facility Maintenance | $673K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Oct 2027 |
$3.3M |
$3.0M |
$309K |
$28.2M |
| Sep 2027 |
$4.0M |
$2.7M |
$1.4M |
$27.9M |
| Aug 2027 |
$4.1M |
$2.4M |
$1.7M |
$26.6M |
| Jul 2027 |
$4.1M |
$2.3M |
$1.8M |
$24.9M |
| Jun 2027 |
$9.6M |
$2.1M |
$7.4M |
$23.2M |
| May 2027 |
$4.0M |
$2.3M |
$1.7M |
$15.7M |
| Apr 2027 |
$4.0M |
$2.1M |
$1.9M |
$14.0M |
| Mar 2027 |
$4.1M |
$2.2M |
$1.9M |
$12.1M |
| Feb 2027 |
$4.2M |
$2.3M |
$1.9M |
$10.2M |
| Jan 2027 |
$3.6M |
$2.2M |
$1.4M |
$8.3M |
| Dec 2026 |
$4.1M |
$2.2M |
$2.0M |
$6.9M |
| Nov 2026 |
$1.7M |
$1.9M |
$-170K |
$4.9M |